Upisi u prvi razred osnovne škole - šk. god. 2023./2024.
Autor: Krunoslav Sakač, 3. 3. 2023.

Poštovani roditelji/skrbnici,

u prvi razred u školskoj godini 2023./2024. upisuju se djeca koja do 1. travnja 2023. imaju navršenih šest godina. Iznimno, na zahtjev roditelja/skrbnika i prijedlog Stručnog povjerenstva Škole, u prvi razred s može upisati i dijete koje do kraja tekuće godine navršava šest godina života (prijevremeni upis). Za više informacija molimo pročitati obavijest Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje Zagrebačke županije u prilogu.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta se obavlja zasebno u ordinaciji školske liječnice (dr. Anja Ottopal Petračić) i u stručnoj službi škole. Obavijesti o pregledu djeteta kod školske liječnice nalaze se na službenim stranicama ZZJZ Zagrebačke županije (zzjz-zz.hr) i aplikaciji kvacica.hr, preko koje se naručuje na pregled školske liječnice.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta za upis u prvi razred u Osnovnoj školi “Ivan Benković“ obavljat će se u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2022. godine, u terminima od 30 minuta po djetetu.

Molimo roditelje/skrbnike da se telefonski jave stručnim suradnicima škole u razdoblju od 1. do 31. ožujka 2023. godine kako bi dobili termin za testiranje djeteta na brojeve  telefona: 091/621- 2338, 091/6462-123 i 091/621-2337.

Na testiranje je potrebno s djetetom doći u termin koji ste dobili od stručnih suradnika te donijeti OIB roditelja i djeteta, potvrdu o prebivalištu i relevantnu dokumentaciju stručnjaka (psiholog, logoped,…), ako postoji za dijete.

*NAPOMENA: Termin testiranja u školi nije ovisan o dobivenom terminu za pregled školske liječnice.