Koledari opet u akciji
Autor: Krunoslav Sakač, 23. 12. 2022.

Uoči Božića opet su naši mali i veliki koledari krenuli u svoj pohod. Nakon dvije godine stanke  učenici i učitelji naše škole obilazili su razne ustanove u Dugom Selu ne bi li ondje  svojom pjesmom, recitacijama, a najvažnije samim svojim dolaskom donijeli dašak Božića.

Koledari su se podijelili u nekoliko skupina i obišli tako staračke domove Lipovac i Juranović, Policijsku postaju, Gradsko poglavarstvo, župni dvor crkve sv. Martina, slastičarnicu Jagode i čokolada, foto-studio Time i naše drage susjede OŠ Dugo Selo. Svaki od tih posjeta bio je poseban na svoj način, iako su najdirljiviji susreti ipak bili u staračkim domovima čiji štićenici su s velikom radošću dočekali male koledare koji su im donijeli i prigodna pisma-čestitke naših učenika. Ta dragocjena razmjena pisama uvijek je poseban doživljaj jer se štićenici tim pismima veoma raduju i učenici ih pišu s puno ljubavi, a nerijetko dobiju i odgovor.

Budući da su koledari su dio naše hrvatske adventske baštine , nadamo se da će ovakvi pohodi postati tradicija u Dugom Selu jer Božića nema bez susreta, pjesme i radosti koje u ovim koledarskim pohodima zaista nije nedostajalo.

SLIKE