Pjesmom i pričom po makedonskim gradovima
Autor: Gabriela Golubić, 21. 12. 2022.

U organizaciji Hrvatskog - makedonskog društva i Zagrebačke županije 20.12.2022.god u osnovnoj školi „Ivan Benković“ održana je tribina "Pjesmom i pričom po makedonskim gradovima".

O gradovima Ohrid i Bitola govorile su prof. Judita Ray Hudeček i Lena Đapić. Glazbeni program izvele su članice glazbenog zbora Ezerki i Salfaudin Alimoski. U programu su sudjelovali i učenici koji pohađaju nastavu makedonskog jezika po modelu C. Među nazočnima bili su : Maja Apostolova Balaburski, opunomoćena ministrica i zamjenica veleposlanika u Hrvatskoj, pročelnik gradske uprave Dugog Sela Boris Savić, ravnatelj škole Branko Goleš, knjižničarka, učitelji, roditelji i učenici.