Čitanje za svjetski mir i sklad
Autor: Sofija Štefanac Klobučar, 14. 10. 2022.

Listopad je Međunarodni mjesec školskih knjižnica (International School Library Month – ISLM), godišnja proslava školskih knjižnica diljem svijeta. To je vrijeme kada obilježavamo, sudjelujemo i zagovaramo važnost školskih knjižnica, knjižničarskih stručnjaka i učenika koji ih čine izvrsnima.

Tema za 2022. godinu je Čitanje za svjetski mir i sklad. Temelji se na temi IASL-ove konferencije 2022.: Školsko knjižničarstvo i razvoj globalnog informacijskog krajolika. Znamo da su trenutno mnoge zemlje suočene s teškim situacijama. Jedna stvar oko koje se svi možemo složiti jest potreba za mirom i skladom diljem svijeta. Čitanje nam može pomoći da razumijemo i podržimo jedni druge. Istinsko doživljavanje tuđeg putovanja kroz pripovijedanje vodi nas na vlastiti put prema većem razumijevanju i suosjećanju.

Učenici 3.b, njihova učiteljica Sofija Štefanac Klobučar i knjižničarka Gabriela Golubić pripremili su nam književnu točku u kojoj učenici govore stihove i plešu uz tekst Tina Kolumbića „ Veliki svijete, moli te dijete“.

Pogledajte poveznicu: https://youtu.be/NjVHCzs_m5w