Uspjeh naših mladih karatista
Autor: Krunoslav Sakač, 24. 10. 2022.

U subotu 22. listopada održao se Shinkyokushin kup Kutina. U velikoj konkurenciji više karate klubova mladi karatisti Kyoushin karate kluba Dugo Selo osvojili su niz odličja. Učenici naše škole Ana Duković i Juraj Kramer istaknuli su se u kategoriji teške borbe. Ana je osvojila prvo, a Juraj treće mjesto. U kategoriji kate naš Roko Belegić osvojio je treće mjesto.

Turnir je malo duže trajao zbog dvije zanimljive demonstracije: dramatizacije rješavanja vršnjačkog nasilja i tameshivaria, vještine razbijanja raznih predmeta. Prva demonstracija je bila vrlo poučna s naglaskom da se svatko treba zauzeti za sebe, da je karate obrambena plemenita vještina jer razvija samopouzdanje, daje osjećaj pripadnosti i razvija empatiju. Sve je to bilo vidljivo promatrajući djecu iz dugoselskog karate kluba. Oni su jedni druge bodrili, tješili, pomagali pri stavljanju opreme, a posebno se istaknuo trener svojim duhovitim pristupom.

Trebalo bi biti više ovakvih sportskih događaja gdje će biti ovako veselo i poticajno kako i za mlade sportaše, tako i za nas navijače.