Dani kruha
Autor: Krunoslav Sakač, 17. 10. 2022.

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje opet je u našu školu donio primamljiv miris domaćih pekarskih proizvoda. Vrijedne ruke naših majki, baka, ali i ponekog muškog člana obitelji doprinijele su da svečano urešen stol u predvorju naše škole opet bude bogat i primamljiv svim ljubiteljima dobre hrane. Osim marljivih kuhara i pekara, poseban doprinos cijeloj ovoj tradicionalnoj lijepoj prigodi dali su učenici prvih i trećih razreda na priredbi koja se održala u međusmjeni 14. listopada.

Kroz recitacije, dramsku igru i zborske nastupe najmlađi su oduševili brojnu publiku.  Bilo je tu malih kuhara, čula se pjesma i lijepa riječ o kruhu i zahvalnosti, a zaigrao se je i jedan poseban nogomet koji je bio dobra lekcija svima o tome kako se kruh i svaka druga hrana trebaju poštovati i čuvati.  Na kraju priredbe je naš župnik vlč.  Ivan Valentić održao malo slovo o važnosti zahvalnosti i blagoslovio bogati svečani stol prepun kolača, kruha i peciva. Ostalo je još do kraja dana da se sve to temeljito „počisti“ što je učenicima i djelatnicima naše škole bio veoma drag i ne toliko težak zadatak. Kao za obiteljskim stolom kada svatko napravi svoj dio posla pa bude velika radost i zadovoljstvo , tako je i kod nas prošli petak bila velika radost jer je i ovog puta bio timski rad na djelu, a nismo bili lijeni ni u jelu.

SLIKE