Osmaši su učili vrtićance
Autor: Krunoslav Sakač, 20. 9. 2022.

Naši osmaši su se vratili u vrtić, ali samo na nekoliko sati pod vodstvom profesorice TZK-a Ane Srdinić.

Gostovali su 16.9.2022. u Dječjem vrtiću Dugo Selo gdje su dvjema najstarijim vrtićkim grupama pokazivali važne elemente pružanja prve pomoći.

Na pet radnih pozicija pokazivali su Heimlichov hvat, bočni položaj kod gubitka svijesti, zaustavljanje krvarenja iz nosa, zamatanje ozljeda na koljenu i zamatanje zavojem povreda na ruci.

Bilo je to lijepo druženje gdje su se naši osmaši  Paola Skejić, Ozana Biočić, Sara Rađenović, Lana Baranašić i Leon Klarić na najljepši način prisjetili svojih vrtićkih dana prenoseći mlađim naraštajima svoje znanje i vještine pružanja prve pomoći.

Nadajmo se da će se ova lijepa suradnja naše škole i vrtića nastaviti i ubuduće.

Napisao član Novinarske skupine Ivor Đuranec