Učenice naše škole sudjelovale u obilježavanju Dana škole Osnovne škola Nova Bila
Autor: Danijela Jalžabetić, 27. 5. 2022.

Učenice naše škole Dorotea Malinar (5.c), Lorena Brus (6.b) i Marija Lojna (6.d) u pratnji ravnatelja Branka Goleša i učiteljice hrvatskoga jezika Danijele Jalžabetić otputovali su 25. svibnja 2022. godine u Bosnu i Hercegovinu kako bi sudjelovali na svečanom obilježavanju Dana škole Osnovne škole Nova Bila. Učenice su nastupile u svečanom programu povodom 74. rođendana škole. Učenica Dorotea Malinar izvela je poznatu pjesmu Céline Dion My heart will go on iz filma Titanik, a Lorena Brus pjesmu Never Enough iz filma Najveći showman. Učenice je na glasoviru pratio ravnatelj Osnovne škole Nova Bila Josip Popović, a za nastup ih je pripremila naša učiteljica glazbene kulture Tihana Juras. Marija Lojna predstavila je naš kraj recitacijom dijalektne pjesme Dragutina Domjanića Kaj. Dorotea i Lorena sudjelovale su 26. svibnja 2022. godine u programu pod nazivom Pokaži svoj talent gdje su ponovno izvele pjesme i zadivile publiku svojim vokalnim sposobnostima. Domaćini su organizirali našem izaslanstvu zanimljive i poučne obilaske gradova Travnika i Jajca te mogućnost da probaju autohtona jela njihova kraja.

Odlazak našeg malog izaslanstva u središnju Bosnu nastavak je suradnje između dviju škola koja je počela 2018. godine kada su ravnatelji obiju škola potpisali povelju o prijateljstvu i suradnji dviju škola.