Predavanje o Domovinskom ratu na dugoselskom području
Autor: Danijela Jalžabetić, 24. 5. 2022.

Učenici osmih razreda 23. svibnja 2022. godine imali su prilike poslušati predavanje gospodina Nikole Tominca, hrvatskog branitelja, koji im je u svojem izlaganju pokušao približiti dugoselsku prošlost za vrijeme Domovinskog rata. Cilj predavanja je bio sagledati mjesto i ulogu bivše općine Dugo Selo u Domovinskom ratu u blokadi i zauzimanju vojnih objekata na prostoru općine, te prikazati pregled razmještaja snaga JNA  i pregled hrvatskih obrambenih snaga na području općine Dugo Selo. Pukovnik je govorio i o Dugoselcima na Novljanskom bojištu i na Kupi. Predavanje koje su učenici slušali uvod je u nastavne sadržaje koje će obrađivati na satima Povijesti do kraja školske godine.