Svjetski dan sporta
Autor: Krunoslav Sakač, 19. 5. 2022.

Svjetski dan sporta obilježava se posljednje srijede u mjesecu svibnju s ciljem poticanja djece i odraslih na bavljenje sportom i rekreacijom.

Dobrom voljom i pozitivom ljudi diljem svijeta uključuju se u različite aktivnosti kao što su vježbanje, sportovi ili pak zdravi način života i prakticiranje zdravih životnih navika. Organiziraju se i održavaju različita natjecanja i programi koji privlače pozornost mnogih pa čak i onih koji ne sudjeluju.

Obilježavanje ovog velikog sportskog dana prilika je za bavljenje sportom i sportsku rekreaciju kojom se kod građana diljem svijeta želi potaknuti pozitivni stav prema tjelesnom vježbanju, aktivnom i zdravom načinu života.

Dana 25. svibnja 2022. godine (srijeda) Sportski centar Dugo Selo i Zajednica športskih udruga Grada Dugog Sela obilježavaju Svjetski dan sporta kod Gradske sportske dvorane (Đure Dubenika 2, Dugo Selo) s početkom u 17:00 sati.

Dođite i odaberite sport po Vašem ukusu.

Kroz cijelo trajanje programa vršiti će se prezentacije sportskih udruga te će biti omogućeno rekreativno se iskušati u stolnom tenisu, košarci, rukometu, odbojci, šahu, badmintonu…

17:00 – 18:30   - Igre mladih u organizaciji profesora tjelesnog odgoja OŠ Josip Zorić i OŠ Ivan Benković (graničar, skakanje u vreći, povlačenje užeta i štafeta)

18:30 – Otvaranje Pump-track staze

19:00 – Dodjela priznanja najboljima u športu Grada Dugog Sela za 2021. godinu