Održan „Matematički četverac“
Autor: Danijela Jalžabetić, 9. 5. 2022.

U našoj školi je u četvrtak, 5. svibnja 2022. godine, održan (nakon dvije godine stanke) peti po redu Matematički četverac. To je ekipno natjecanje za učenike osnovnih škola Zagrebačke županije. Iako rezultat nije bio u prvom planu, vrijedi pohvaliti najuspješnije ekipe. Plasman u drugi krug ostvaruje po šest ekipa iz svake kategorije. U kategoriji MINI četvarac plasman u 2. krug ostvarila je ekipa Kalkulator (Lovro Ivaniček, Tomislav Jurišić, Adela Salopek, Karlo Tomić). U kategoriji MAXI četverac dalje prolazi ekipa Sunčev sustav (Ante Višeslav Dumančić, Paula Skejić, Lel Petrović Kovačić, David Klarić). Čestitamo svim sudionicima, a posebno najboljima te im želimo sreću na 2. kugu Natjecanja koje će se održati 23. svibnja u Bioparku Divlje vode u Bregani.

Spomenuto natjecanje se održava u dvije kategorije: MINI četverac za učenike 5. i 6. razreda te MAXI četverac za učenike 7. i 8. razreda. Svaka je ekipa, u određenoj kategoriji, sačinjena od 4 člana. „Četverac“ je održan istovremeno u ukupno dvadeset i jednoj školi u Zagrebačkoj županiji. U prvom krugu sudjelovalo je ukupno 130 ekipa, a iz naše škole se prijavilo 18 ekipa.

Amadea Šimić