Svijet robota
Autor: Gabriela Golubić, 4. 11. 2022.

U petak 4. studenoga 2022. Mali robotičari: Perun Dopuđa Novotni, Marija Lojna, Adela Salopek, Matija Škrtić, David Pakšec,Luka Gračak David Mihaljević, David Oršoš i Tristan Perović Kovačić su u pratnji učiteljica Gabriele Golubić i Ivane Tumpa posjetili izložbu World of Robots (Svijet robota) u Galeriji Klovićevi dvori u Zagrebu.

Na izložbi smo vidjeli najnoviji razvoj humanoidnih robota, skupocjene  probne robotske igračke, transformatore, nogometnu loptu na daljinski, robot za utovar, crtanje robotskih ruku, 3D printere, originalne filmske relikvije kao što su Iron Man, R2D2,  Terminator, C3PO i mnoge druge koncepte robota, životinje robote i izvanredne inovacije vezane uz digitalnu kulturu, pa čak i koncept robota koji hoda Marsom. Na vremenskom zidu pokazano je kako su roboti evoluirali.

Industrijska robotika predstavljena je FANUC-ovim robotskim rukama. A veliki miljenik djece bio je KOKO, robotski pas tvrtke UNITREE s impresivnim znanjem, sposoban za nevjerojatne vratolomije.

Nakon izložbe smo prošetali Gornjim gradom do kule Lotrščak i Strossmayerovog šetališta.