Druženje uz knjigu
Autor: Gabriela Golubić, 17. 12. 2021.

U knjižnici naše škole učenici šestih i osmih razreda predstavljali su svoju najdražu knjigu. Bila je to prilika da učenici sudjeluju u drugačijem satu lektire i približe svoje najdraže djelo svojim prijateljima iz razreda. Zbog epidemioloških uputa Druženje uz knjigu održavalo se od 13. prosinca do 17. prosinca. U organizaciji knjižničarke Gabriele Golubić i učiteljice Danijele Jalžabetić, učenici 8.c družili su se uz knjigu 13. prosinca, učenici 6.c i 6.d 16. prosinca, a učenici 8.d 17. prosinca. Ovo druženje imalo je za cilj poticanje čitanja. Kako bi druženje uz knjigu bilo zanimljivije, učenici koji su najbolje predstavili svoje najdraže djelo dobili su prigodne nagrade.  Nagrade su dobili učenici: Helena Bijelić (6.c), Marija Lojna (6.d), David Krenek (8.c), Sara Sačer (8.d).

Na prijedlog Ministarstva kulture i medija, Vlada Republike Hrvatske 2021. godinu proglasila je Godinom čitanja. Realizacija je to mjere Akcijskog plana Nacionalne strategije poticanja čitanja.

Paola Dedić, 6.c