Učenici 3.b i 3.d te učenice 7.c uz pratnju učiteljice 3.b i 3.d, pedagoga te ravnatelja škole kao božićni čestitari (koledari) pjesmom razveselili sve koje su posjetili u našem gradu
Autor: Krunoslav Sakač, 17. 12. 2018.

Božićno ozračje potaknulo nas je da blagdansku radost podijelimo sa svima.

Učenici i djelatnici Osnovne škole „Ivan Benković“  odlučili su ponovno ujediniti svoje snage u činjenju dobrih djela i pomaganju potrebitim učenicima.

Potaknuti idejom vjeroučiteljice Verice Mijatović učenici su nadahnuće za svoje djelovanje pronašli u koledarima.

Koledari na našim prostorima postoje još od 13.st. To su božićni čestitari, koji obilaze domove, mjesta, kuće, pjevajući pjesme i izričući sreću svakom pojedinom domu, za što ih domaćin nagrađuje!

A naša želja je da običaj koledarenja, koji se održao u Primorju, Istri, Lici i Dalmaciji ubuduće zaživi i u našem gradu.

Stoga su  učenice i učenici 3.b, 3.d  i 7.c  uz pratnju učiteljice Sofije Štefanac Klobučar i Sonje Nekić, pedagoga Ante Tutavca te ravnatelja škole Branka Goleša u ime svih učenika i djelatnika Osnovne škole „Ivan Benković“, u petak, 14.12.2018., čestitali nadolazeći blagdan Božić poput koledara i pjesmom oživjeli tu staru hrvatsku tradiciju pjevajući tradicijske i novije božićne pjesme u dugoselskom Župnom uredu, Gradskoj upravi, Centru za socijalnu skrb, Knjižari DeNova, Zagrebačkoj banci, Privrednoj banci, Pošti, Foto studiju Time te u OŠ Josipa Zorića. Uz  prigodne pjesme darovali su djelatnicima ustanova, knjižare i studija prigodne darove (čestitke i magnetiće) koje su izradili učenici naše škole uz pomoć vjeroučiteljice Ružice Havaić, profesorice Likovne kulture Martine Gracin i tajnice škole Suzane Kralj Šantić.

Na svim mjestima su naši koledari bili izvrsno prihvaćeni i ugošćeni, ali i nagrađeni te se nadamo kako smo im taj radni dan uljepšali svojim dolaskom i pjesmom.

Tekst: profesorica Ivona Jeleč, vjeroučiteljica Verica Mijatović  i učiteljica Sofija Štefanac Klobučar

Fotografije: učiteljica Sofija Štefanac Klobučar  i ravnatelj Branko Goleš