Održan 6. festival Univerzalne sportske škole Županijskog školskog športskog saveza Zagrebačke županije
Autor: Danijela Jalžabetić, 17. 5. 2018.

Učenici naše škole u pratnji učiteljice TZK-a Ane Srdinić sudjelovali su 17. svibnja 2018. godine na 6. festivalu Univerzalne sportske škole Županijskog školskog športskog saveza Zagrebačke županije koji se održao u Velikoj Gorici. Našu školu predstavljali su učenici: Tamara Tomić, Lea Marija Klajn, Adela Salopek, Marta Deronja, Magdalena Slišković, Kristina Čabraja, Tin Gazić, Bartol Vuković, David Oršoš, Tristan Pertović Kavačić, Karlo Tomić, Brigita Kruhak, Ana Duković, Katja Srdinić, Lana Rozić, Petra Kalenik, Ivano Đuras, Tomislav Juričić, Maks Teklić, Ivano Fuljatić i Jakov Srdinić.

Natjecanje se sastojalo od 16 radnih stanica:

1. Trčanje iz visokog ili niskog starta s naredbama za start

2. Poligon opće motorike

3.Nogomet

4. Skok u dalj

5. Skok u vis(škare)

6. Mini odbojka

7. Igre s padobranom

8. Potezanje konopa

9. Kriket ili hokej na travi

10. Ubacivanje lopte u koš

11. Bacanje vortexa

12. Tenis/badminton

13. Orca (stara rimska igra)

14. Gimnastika

15. Dvorac na napuhavanje

16. Fotografiranje

Svi sudionici dobro su se zabavili, a kao nagrade za sudjelovanje dobili su majice i medalje.

Program Univerzalne sportske škole (USŠ) provodi se već desetu godinu, a kao program Hrvatskog školskog sportskog saveza na nacionalnoj razini pokrenut je tijekom 2007. godine. Univerzalna sportska škola namijenjena je učenicima od prvog do četvrtog razreda osnove škole, a cilj je da se što veći broj najmlađih učenika uključi u sportske aktivnosti, odnosno da učenici stvore naviku svakodnevnog tjelesnog vježbanja.