Predstava Luke Vidovića
Autor: Krunoslav Sakač, 5. 12. 2017.

Četiri čarobne riječi su bile potrebne Luki Vidoviću, poznatom mađioničaru, da svojom predstavom istog naziva oduševi učenike nižih razreda OŠ „Ivan Benković“.

Predstava je bila potpuno interaktivna. Sva djeca su bila aktivni sudionici tijekom cijele predstave, a nekolicina učenika je  svojevoljno sudjelovala tijekom predstave pomaganjem u izvođenju trikova.

Lukin vedar i zabavan pristup te čarobna atmosfera doprinijela je da su se djeca vrlo lako i brzo opustila jer je Luka  izvlačio iz njih ono najbolje.

Predstava je  bila i vrlo edukativna zato jer je Luka kroz zabavu djecu podučavao i o nekim segmentima pristojnog ponašanja, odnosno bontona.

Predstava je imala i umjetnički utjecaj na djecu jer je poticala razvoj spontanosti, mašte i kreativnosti te slobodno izražavanje osjećaja.

Zvonki smijeh tijekom cijele predstave je pozitivno utjecao na sve aspekte dječjeg zdravlja i karaktera.

Tekst i fotografije: Sofija Štefanac Klobučar, učiteljica 2.b