"Mislimo jedni na druge"
Autor: Krunoslav Sakač, 15. 12. 2010.

Tijekom vremena došašća osnovna škola „Ivan Benković“ pokrenula je niz humanitarnih akcija pod nazivom „Mislimo jedni na druge“.

Cilj projekta je bio pomoći najpotrebnijima u našoj okolini te na taj način razvijati kod učenika osjećaj solidarnosti.

Prikupljanje potrebnih namirnica je započelo 6. prosinca, svetkovinom sv. Nikole, a završilo 10. prosinca.

Treći, peti i sedmi razredi naše škole su tijekom prošlog tjedna donoseći namirnice (grah,riža, brašno, tjestenina, ulje, konzerve) pomogli beskućnicima, korisnicima pučke kuhinje u Zagrebu (Kaptol 9).

Učenici šestih i osmih razreda posjetit će tijekom ovog tjedna Dom za starije i nemoćne osobe ’’Vuković’’, darovat voće te osmijehom i ugodnom riječi uljepšati ove sive dane štićenicima doma.

Naši najmlađi prvi, drugi i četvrti razredi velikodušno su darovali svoje omiljene igračke, odjeću i slatkiše djeci s poteškoćama u razvoju u Oborovu i Stančiću.

Ponosni smo na učenike naše škole koji su se velikodušno odazvali ovim akcijama te pokazali osjetljivost i veliko srce za bližnje.

SLIKE

Karolina Hrastović