Nova izvannastavna aktivnost - ŠAH
Autor: Krunoslav Sakač, 5. 11. 2010.

U ovo kompjutersko doba te vrijeme računalnih igrica okupiti preko četrdesetak djece s ciljem igranja šaha u slobodno vrijeme možda se i čini teško ostvarivim, ali da baš i nije tako razuvjerili su nas učenici Osnovne škole Ivan Benković. Naime, na inicijativu profesora Nike Šokčevića te Matije Benčića, oca djece koja se aktivno bave šahom, u školi je pokrenuta ova nova izvannastavna aktivnosti  na koju se odazvalo preko četrdesetak djece.

Benčić napominje kako je ovo prije svega potreban pothvat, obzirom da je zainteresiranost djece za šahom u Dugom Selu velika, a na području od Vrbovca do centra Zagreba ne postoji šahovski klub koji bi se njima bavio.

Dio opreme, pet šahovskih ploča, za ovu izvannastavnu aktivnost nabavila je škola, a drugih pet roditelji, a od inicijatora ove izvannastavne aktivnosti doznajemo kako je trenutno manjak satova. Također, napominju kako je jučer osnovano i Školsko sportsko društvo kako bi se mogli natjecati u okviru Hrvatskog školskog športskog saveza.

Sat šaha održava se svake srijede u vremenu od 13 do 13.45 sati u učionici zemljopisa i povijesti, a kako doznajemo od profesora Šokčevića zbog velikog odaziva morat će djecu podijeliti u dvije grupe kako bi se moglo s njima kvalitetnije raditi.