Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

18.02.2018. 23:00
Laureati su te godine rekli da je Ruža u životopisu važnija od diplome
Vanna se samo zbog Ruže vratila s rodiljskog, a kao gost iznenađenja stigla je i skijašica Janica Kostelić

18.02.2018. 22:59
Šveđanin osuđen jer je sliku svog penisa poslao zastupnici u parlamentu
Pokušao je sud uvjeriti kako sliku nije poslao on, ali nije bio dovoljno uvjerljiv.

18.02.2018. 22:53
Kakav spektakl: Real u nevjerojatnoj golijadi pobijedio Betis
Luka Modrić ostao je na klupi Reala, dok je Mateo Kovačić odigrao cijelu utakmicu.

Jumicar – preventivni odgoj djece u cestovnom prometu
Autor: Danijela Jalžabetić, 2. 4. 2014.

Učenici trećih i četvrtih razreda naše škole sudjelovali su u utorak, 1. travnja 2014. godine,  u programu Jumicar - preventivni odgoj djece u prometu. Učenici su imali prilike naučiti osnovna pravila ponašanja u prometu i provozati se mini autima s pravim motorom. Oduševljeni novim iskustvom jedva čekaju punoljetnost kada će moći sjesti za volan "pravih" automobila.

Jumicar je prvi prometni poligon u Hrvatskoj za djecu od 7 do 12 godina gdje se djeca osposobljavaju za vožnju mini autima s pravim motorom. Program Jumicar je u skladu s međunarodnim licencama i provodi se u svim  većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan.

Program je osmišljen u dva dijela. Prvi dio je teorijski u kojem djeca uče o pravilima prometa kao pješaci i biciklisti. Drugi dio koji im je  mnogo zanimljiviji omogućuje im da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da malo osjete kako je biti u ulozi vozača ( kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas i slično).

Djeca su s oduševljenjem sjedala za volan malih automobila te su na taj način mogli  uvidjeti kako funkcionira pravi cestovni promet. Isprobavali su gas, kočnice, upoznali semafore, značenje prometnih znakova, kako se treba oprezno ponašati u prometu i ocijeniti razne prometne situacije iz vidokruga jednog vozača.

Više o samom programu pogledajte na web stranici: www.jumicar.net ili pogledajte na fb/Jumicar HR.