22.10.2019. 21:02
HITNO Uspostava mrezne povezanosti – Zadar, Sibenik, Split
Postovani korisnici, Danas, oko 19:44h je saniran prekid optike od strane davatelja usluge opticke veze OIV d.o.o te je ponovno uspostavljena mrezna poveznanost sljedecih medjugradskih veza: Zagreb – Zadar Zagreb ... The post HITNO Uspostava mrezne povezanosti – Zadar, Sibenik, Split appeared first on CARNET .

23.10.2019. 07:24
'To smo namjerno učinili kako bi razvijali momčadski duh'
Pozvali smo namjerno puno igrača. Želimo proširiti bazu reprezentacije, želimo vidjeti jesu li igrači spremni na žrtvu, u jednoj izuzetno zahtjevnoj i teškoj godini koja je pred nama - rekao je Červar

23.10.2019. 07:06
Prvi krug izbora najvjerojatnije već 22. prosinca, drugi 5. siječnja
Izvori iz HDZ-a kažu da su kasniji datumi za prvi krug izbora mogući samo u slučaju izvanrednih događaja te da u izboru datuma nema neke posebne kalkulacije

23.10.2019. 07:00
'Moj Dražen zaslužuje film, a voljela bih da ga glumi Mislav Čavajda'
Jučer je u Muzeju Dražena Petrovića na njegovu trgu ispred dvorane koja nosi njegovo ime predstavljen spot za pjesmu "Za sva vrimena"

Jumicar – preventivni odgoj djece u cestovnom prometu
Autor: Danijela Jalžabetić, 2. 4. 2014.

Učenici trećih i četvrtih razreda naše škole sudjelovali su u utorak, 1. travnja 2014. godine,  u programu Jumicar - preventivni odgoj djece u prometu. Učenici su imali prilike naučiti osnovna pravila ponašanja u prometu i provozati se mini autima s pravim motorom. Oduševljeni novim iskustvom jedva čekaju punoljetnost kada će moći sjesti za volan "pravih" automobila.

Jumicar je prvi prometni poligon u Hrvatskoj za djecu od 7 do 12 godina gdje se djeca osposobljavaju za vožnju mini autima s pravim motorom. Program Jumicar je u skladu s međunarodnim licencama i provodi se u svim  većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan.

Program je osmišljen u dva dijela. Prvi dio je teorijski u kojem djeca uče o pravilima prometa kao pješaci i biciklisti. Drugi dio koji im je  mnogo zanimljiviji omogućuje im da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da malo osjete kako je biti u ulozi vozača ( kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas i slično).

Djeca su s oduševljenjem sjedala za volan malih automobila te su na taj način mogli  uvidjeti kako funkcionira pravi cestovni promet. Isprobavali su gas, kočnice, upoznali semafore, značenje prometnih znakova, kako se treba oprezno ponašati u prometu i ocijeniti razne prometne situacije iz vidokruga jednog vozača.

Više o samom programu pogledajte na web stranici: www.jumicar.net ili pogledajte na fb/Jumicar HR.