Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

23.05.2018. 00:22
Neymar ostaje u Parizu, a pisanje o odlasku u Real je neprijateljski spin
Španjolski mediji nedavno su objavili kako se je predsjednik Reala Florentino Perez 13. svibnja sastao s Neymarovim menadžerom Pinijem Zahavijem, a dan kasnije i s Neymarovim odvjetnikom

23.05.2018. 00:15
Turista već sada oko pola milijuna više nego lanjske sezone
Do kraja svibnja turizam će upisati prva tri milijuna ovogodišnjih gostiju. U dosadašnjem dijelu godine najviše noćenja ostvarili su domaći gosti, a slijede ih uvijek brojni gosti iz Njemačke.

23.05.2018. 00:05
Kopiranje tuđih jela potaklo nesuglasice među kandidatima!
- Ružica i Barica snalaze se s apsolutno svime što se stavi pred njih. Mislim da one ne gledaju na hranu kao nešto moderno, već kao na nešto što im se sviđa ili ne sviđa. Danas su se očigledno ulovile nečega što im se sviđa i napravile su jako dobar posao - rekao je Mate

Jumicar – preventivni odgoj djece u cestovnom prometu
Autor: Danijela Jalžabetić, 2. 4. 2014.

Učenici trećih i četvrtih razreda naše škole sudjelovali su u utorak, 1. travnja 2014. godine,  u programu Jumicar - preventivni odgoj djece u prometu. Učenici su imali prilike naučiti osnovna pravila ponašanja u prometu i provozati se mini autima s pravim motorom. Oduševljeni novim iskustvom jedva čekaju punoljetnost kada će moći sjesti za volan "pravih" automobila.

Jumicar je prvi prometni poligon u Hrvatskoj za djecu od 7 do 12 godina gdje se djeca osposobljavaju za vožnju mini autima s pravim motorom. Program Jumicar je u skladu s međunarodnim licencama i provodi se u svim  većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan.

Program je osmišljen u dva dijela. Prvi dio je teorijski u kojem djeca uče o pravilima prometa kao pješaci i biciklisti. Drugi dio koji im je  mnogo zanimljiviji omogućuje im da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da malo osjete kako je biti u ulozi vozača ( kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas i slično).

Djeca su s oduševljenjem sjedala za volan malih automobila te su na taj način mogli  uvidjeti kako funkcionira pravi cestovni promet. Isprobavali su gas, kočnice, upoznali semafore, značenje prometnih znakova, kako se treba oprezno ponašati u prometu i ocijeniti razne prometne situacije iz vidokruga jednog vozača.

Više o samom programu pogledajte na web stranici: www.jumicar.net ili pogledajte na fb/Jumicar HR.