26.10.2020. 10:44
CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020
Predstavnici CARNET-ovog projekta DOTS sudjelovali su na Danima Erasmusa 2020, koji su se održali su od 15. do 17. listopada. Riječ je o međunarodnom događanju na kojemu dionici Eramsus+ programa ... The post CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020 appeared first on CARNET .

29.10.2020. 23:45
Je li Jantarna soba na dnu mora uz obalu Poljske?
Neprocjenjiva svjetska baština i ponos careva iz dinastije Romanov bila je soba u Katarininoj palači u Carskom Selu. Nacisti su je rastavili i oteli, a 1945. gubi joj se svaki trag

29.10.2020. 23:33
Barišić asistirao u pobjedi Rangersa, Gomez zabio s centra
Barišić je igrao cijeli susret, dok je Nikola Katić izvan stroja zbog ozljede. Karlo Muhar i Marko Malenica nisu nastupili za poljski sastav kojem je to bio drugi poraz.

29.10.2020. 23:23
Božinović: Brzo ćemo krenuti s pojačanim testiranjem
Mi smo isto izgubili ritam, ali nadamo se da ćemo sa tim nekim stvarima koje su i u nadležnosti Stožera uspjeti ono što nam je cilj, a to je prije svega zaštita života i zdravlja, ali i ekonomije. Ali i socijalne i psihološke slike u Hrvatskoj, naveo je ministar unutarnjih poslova

Jumicar – preventivni odgoj djece u cestovnom prometu
Autor: Danijela Jalžabetić, 2. 4. 2014.

Učenici trećih i četvrtih razreda naše škole sudjelovali su u utorak, 1. travnja 2014. godine,  u programu Jumicar - preventivni odgoj djece u prometu. Učenici su imali prilike naučiti osnovna pravila ponašanja u prometu i provozati se mini autima s pravim motorom. Oduševljeni novim iskustvom jedva čekaju punoljetnost kada će moći sjesti za volan "pravih" automobila.

Jumicar je prvi prometni poligon u Hrvatskoj za djecu od 7 do 12 godina gdje se djeca osposobljavaju za vožnju mini autima s pravim motorom. Program Jumicar je u skladu s međunarodnim licencama i provodi se u svim  većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan.

Program je osmišljen u dva dijela. Prvi dio je teorijski u kojem djeca uče o pravilima prometa kao pješaci i biciklisti. Drugi dio koji im je  mnogo zanimljiviji omogućuje im da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da malo osjete kako je biti u ulozi vozača ( kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas i slično).

Djeca su s oduševljenjem sjedala za volan malih automobila te su na taj način mogli  uvidjeti kako funkcionira pravi cestovni promet. Isprobavali su gas, kočnice, upoznali semafore, značenje prometnih znakova, kako se treba oprezno ponašati u prometu i ocijeniti razne prometne situacije iz vidokruga jednog vozača.

Više o samom programu pogledajte na web stranici: www.jumicar.net ili pogledajte na fb/Jumicar HR.