Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

19.08.2018. 00:06
Barcelona slavila na krilima Messija, Rakitić odigrao čitavu utakmicu
Prvi gol postigao je Lionel Messi iz slobodnjaka kojega je sam izborio u 64. minuti, na 2:0 povosio jeCoutinho u 83., a Messi je konačni rezultat postavio u 90.

19.08.2018. 00:03
Djevojčica iz Dubrave pokorila svijet iako je zamalo umrla tijekom operacije
Kako je nastala šampionka Sandra Perković, koja je ostvarila neviđenu dominaciju u atletici...

18.08.2018. 23:33
Krijumčarenje najprofitabilnija kriminalna niša: Ilegalnih migranata 26% više
U prvih sedam mjeseci ove godine uhićenja krijumčara ljudima porasla su 73 posto, kažu iz Ministarstva unutarnjih poslova.

Jumicar – preventivni odgoj djece u cestovnom prometu
Autor: Danijela Jalžabetić, 2. 4. 2014.

Učenici trećih i četvrtih razreda naše škole sudjelovali su u utorak, 1. travnja 2014. godine,  u programu Jumicar - preventivni odgoj djece u prometu. Učenici su imali prilike naučiti osnovna pravila ponašanja u prometu i provozati se mini autima s pravim motorom. Oduševljeni novim iskustvom jedva čekaju punoljetnost kada će moći sjesti za volan "pravih" automobila.

Jumicar je prvi prometni poligon u Hrvatskoj za djecu od 7 do 12 godina gdje se djeca osposobljavaju za vožnju mini autima s pravim motorom. Program Jumicar je u skladu s međunarodnim licencama i provodi se u svim  većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan.

Program je osmišljen u dva dijela. Prvi dio je teorijski u kojem djeca uče o pravilima prometa kao pješaci i biciklisti. Drugi dio koji im je  mnogo zanimljiviji omogućuje im da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da malo osjete kako je biti u ulozi vozača ( kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas i slično).

Djeca su s oduševljenjem sjedala za volan malih automobila te su na taj način mogli  uvidjeti kako funkcionira pravi cestovni promet. Isprobavali su gas, kočnice, upoznali semafore, značenje prometnih znakova, kako se treba oprezno ponašati u prometu i ocijeniti razne prometne situacije iz vidokruga jednog vozača.

Više o samom programu pogledajte na web stranici: www.jumicar.net ili pogledajte na fb/Jumicar HR.