27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

28.11.2020. 21:00
Iva Šarić pokazala svoju mamu Vesni i jasno je od koga je naslijedila ljepotu
Menekenka je jako povezana s mamom koja joj je bila najveći oslonac nakon razvoda od nogometaša Jerke Leke.

Kako biste izbjegli veliko pospremanje doma, svaki dan napravite ovih 7 stvari
Poput prljavog posuđa, što duže na štednjaku stoji zagorjela hrana to će se jače za njega 'zapeći' i biti će je ukloniti

28.11.2020. 21:00
Nutricionisti otkrivaju: Postoji jako dobar razlog za zdravlje da često jedete čokoladu
Skupina koja je dobivala flavanol iz kakaa nadmašila je drugu skupinu i u sposobnosti rješavanja kognitivnih testova, a rezultati su im bili bolji za otprilike 11 posto

Terenska nastava u Krašić
Autor: Danijela Jalžabetić, 8. 5. 2019.

Učenici osmih razreda naše škole uz pratnju vjeroučiteljica Verice Mijatović i Ružice Havaić te učiteljice Irene Milišić posjetili su 6. svibnja 2019. Krašić, rodno mjesto bl. Alojzija Viktora Stepinca,. Posjetili su župu Presvetog Trojstva i kuću u kojoj je bl. Alojzije bio u kućnom pritvoru, gdje je i umro.

Učenici su prema Krašiću krenuli oko 8 sati ujutro i nakon kratke vožnje autobusom stigli su do župe Presvetog Trojstva gdje ih je dočekao velečasni Ivan Vučak koji im je uz kratko predavanje ispričao nešto više o životu bl. Alojzija Stepinca. U župi su sačuvani relikviji bl. Alojzija koji zauzimaju posebno mjesto u crkvi, kost malog prsta i gaza prekrivena krvlju kojom su zaustavljali krvarenje iz vene zbog bolesti koju je imao (bolest koja proizvodi previše crvenih krvnih zrnaca). Nakon predavanja, učenici su se uputili prema kući u kojoj je bl. Alojzije Stepinac bio u kućnom pritvoru. Tamo su vidjeli dvije Stepinčeve sobe u kojima je boravio. Jedna soba mu je bila spavaća, a druga radna soba gdje je volio provoditi vrijeme. Nakon obilaska, uputili smo se natrag u župu. Tamo su molili Križni put – Stepinčevim putem, te su tako usporedili Isusovu i Stepinčevu muku i smrt.

Nakon svega toga počastili su se odlaskom na ručak i krenuli nazad u Dugo Selo.

Antonela Dujlović, Klaudija Fijan, Klaudia Jauk, 8.d