Ukupno: 920183
Terenska nastava u Krašić
Autor: Danijela Jalžabetić, 8. 5. 2019.

Učenici osmih razreda naše škole uz pratnju vjeroučiteljica Verice Mijatović i Ružice Havaić te učiteljice Irene Milišić posjetili su 6. svibnja 2019. Krašić, rodno mjesto bl. Alojzija Viktora Stepinca,. Posjetili su župu Presvetog Trojstva i kuću u kojoj je bl. Alojzije bio u kućnom pritvoru, gdje je i umro.

Učenici su prema Krašiću krenuli oko 8 sati ujutro i nakon kratke vožnje autobusom stigli su do župe Presvetog Trojstva gdje ih je dočekao velečasni Ivan Vučak koji im je uz kratko predavanje ispričao nešto više o životu bl. Alojzija Stepinca. U župi su sačuvani relikviji bl. Alojzija koji zauzimaju posebno mjesto u crkvi, kost malog prsta i gaza prekrivena krvlju kojom su zaustavljali krvarenje iz vene zbog bolesti koju je imao (bolest koja proizvodi previše crvenih krvnih zrnaca). Nakon predavanja, učenici su se uputili prema kući u kojoj je bl. Alojzije Stepinac bio u kućnom pritvoru. Tamo su vidjeli dvije Stepinčeve sobe u kojima je boravio. Jedna soba mu je bila spavaća, a druga radna soba gdje je volio provoditi vrijeme. Nakon obilaska, uputili smo se natrag u župu. Tamo su molili Križni put – Stepinčevim putem, te su tako usporedili Isusovu i Stepinčevu muku i smrt.

Nakon svega toga počastili su se odlaskom na ručak i krenuli nazad u Dugo Selo.

Antonela Dujlović, Klaudija Fijan, Klaudia Jauk, 8.d