22.11.2019. 15:39
Otvorena novo - stara Vinoteka
Vinotrade je jedan od rijetkih dobavljača u svijetu koji ekskluzivno uvozi istodobno i Champagne Bollinger i Champagne Roederer.

22.11.2019. 15:23
Štromarovo da GUP-u Bandiću za rođendan
Grad želi da se Generalni urbanistički plan izglasa već na sljedećoj sjednici Skupštine, u prosincu. Jedini je problem što je ona proračunska, što znači da je dnevni red zaključen. Predsjedništvo je u utorak, kada će se razmatrati kako dokument ipak može biti jedna od točaka

22.11.2019. 15:17
Triput dobio odštetu za predugo suđenje, a svaki vještak ima drugi izračun
Već 26 godina vodi spor za naknadu štete na kući zapaljenoj 1991.

Učenici 3. razreda posjetili jezera Ciglana u Rugvičkoj ulici
Autor: Marija Turk Sakač, 6. 5. 2019.

Dana 3. svibnja 2019. godine učenici trećeg razreda sa svojim su učiteljicama posjetili jezera Ciglana (Bajer) u Rugvičkoj ulici u Dugom Selu u sklopu izvanučioničke nastave iz Prirode i društva na temu Vode u zavičaju.

Tamo nas je srdačno dočekao tajnik ŠRD-a Mladen Fuks, koji je najprije s učenicima ponovio znanje o vodama u zavičaju. Slijedio je obilazak jezera uz upoznavanje i prezentaciju živog svijeta u i oko ovih voda stajaćica uz pomoć edukativnih ploča uz jezera. Učenici su zatim obišli prostoriju ŠRD-a koja je prepuna pehara i prepariranih riba ulovljenih u ovim jezerima jezera te saznali mnoštvo informacija o brojnim uspjesima ŠRD-a. Kao šećer na kraju, učenici su pojeli sladoled, sretni što je promjenjivo vrijeme izdržalo bez jačih padalina i niskih temperatura.

Dio onoga što su učenici doživjeli na ovoj izvanučioničkoj nastavi pogledajte na slikama.

Marija Turk Sakač