20 godina Hrvatske u Ujedinjenim narodima
Autor: Marina Periša, 27. 5. 2012.

Hrvatska ove godine obilježava 20 godina članstva u najvećoj organizaciji svijeta - Ujedinjenim narodima, u koju je bila primljena kao 178. članica 22. svibnja 1992. U školi smo obilježili ovaj dan prigodnim programom koje su pripremile profesorice geografije.

Uredili smo pano škole sa osnovnim informacijama o UN-u, i organizacijama UN-a koje djeluju u Hrvatskoj. Učenici šestih razreda Lorena Josipović( 6.a) i Mihael Crnčec (6.d) pripremili su prezentaciju pod nazivom "20 godina Hrvatske u UN-u" koja je bila prikazana na satovima razrednog odjela viših razreda.

U utorak, 22.05.2012. organizirana je radionica na kojoj su učenici petih i šestih razreda izradili plakat - Države članice UN- na koji su ispisali imena svih 193 država članica Ujedinjenih naroda.

Istog dana, učenici viših razreda su sudjelovali u natjecanju u kojem su pokazali svoje znanje o ovoj temi i uspješno odgovorili na pitanja od kojih izdavajamo nekoliko:

Kako se zove temeljni dokument UN-a? Koje države nisu članice UN-a? U kojem je gradu sjedište UNESCO-a? Što je FAO? Kada je Hrvatska proglasila samostalnost?  Što je od hrvatske baštine na popisu svjetske baštine UNESCO-a? Tko su UNICEF-ovi ambasadori dobre volje u Hrvatskoj? U kojim državama Hrvatska sudjeluje u mirovnim misijama UN-a?

Prvo mjesto osvojila je Mihaela Mihaljević (8.b), a drugo mjesto tročlana ekipa iz 6.b Marko Ivanda, Dora Zorić i Dinko Maduna.

Priloženi dokumenti:
pano_2.JPG (197.11 KB)