Škola u novom ruhu
Autor: Marina Periša, 27. 8. 2021.

Od 23. 8. do 26. 8. 2021. uz suradnju s ravnateljem Brankom Golešom i profesoricom likovne kulture Martinom Gracin uređivali smo školsko dvorište ukrasivši ga živopisnim i prepoznatljivim motivima. Novo parkiralište za bicikle oslikano je u skladu s crtežom koji je osmislila profesorica Marina Periša. U dvodnevnom oslikavanju sudjelovala je mnogobrojna, vrijedna i kreativna skupina prosvjetnih djelatnika čije planove nije uspjela osujetiti ni prevrtljiva vremenska prognoza.

Skupinu sudionika, koji su kistovima u rukama otjerali oblake i ostavili slikovite tragove, činili su Martina Gracin, Ivona Jeleč, Katarina Kralj Kreković, Jelena Kraljić, Mirna Štimac, Tihana Juras, Tihana Baković, Ana Petanjak Dedić, Ana Bartolić, Ivana Šavuk, Ivana Dvorneković, Sonja Nekić, Larisa Kramer, Verica Mijatović, Mirela Marić Šimunović, Marija Franjić, Sanja Šicel, Borislav Jurić, Krunoslav Sakač, Barbara Polić, Ana Adžić Matić, Suzana Kralj Šantić, Ružica Havaić, Karolina Hrastović i Marina Periša. U radu su pomagale i radišne ručice najmlađih: Branimir Franjić, Karlo Franjić, Korina Dedić, Noa Mijatović, Katarina Križić i Marta Križić.

U četvrtak (26. 8. 2021.) oslikavali smo vanjski zid školskog dvorišta. Profesorica Ivona Jeleč osmislila je koncept za oslikavanje zida te pripremila skicu redefinirajući rad slikara Piet Mondriana. Nakon pripremnih radova, u kojima su svoje vještine iskazali Krunoslav Sakač, Borislav Jurić i Sanja Šicel, rukave su zasukale kreativne profesorice ispoljivši stvaralačku energiju u ritmu primarnih boja. U plesu kistova, zlatnog reza i crnih okvira sudjelovale su Ivona Jeleč, Martina Gracin, Karolina Hrastović, Anja Goleš, Katarina Kralj Kreković, Mirna Štimac, Marina Periša, Jelena Kraljić, Tihana Juras, Tihana Baković, Barbara Polić i Ivana Pleić.

Umjetnost je škola! :)

Ivona Jeleč i Marina Periša

(Galeriju slika možete pogledati klikom na "OPŠIRNIJE")