Ovaj mjesec: 1989
Čitajmo naglas!
Autor: Danijela Jalžabetić, 4. 2. 2021.

3. veljače su učenici 1.b razreda u suradnji sa školskom knjižničarkom obilježili Svjetski dan čitanja naglas kao uvod u 2021.g. – Godinu čitanja, odlukom Vlade RH. Svake godine Svjetski dan čitanja naglas usmjerava pažnju čitavog svijeta na važnost čitanja naglas i razmjenu priča. Organizacija LitWorld pokrenula je 2010.g. obilježavanje Svjetskog dana čitanja naglas kako bi na globalnoj razini zagovarala pravo na pismenost za sve ljude kao jedno od osnovnih ljudskih prava.

Djeca i odrasli širom svijeta, slaveći moć riječi, kreiraju društvo koje će omogućiti svakom djetetu pravo na obrazovanje te pristup knjigama i tehnologiji. Čitanje naglas razvija vještinu slušanja, obogaćuje rječnik, razvija maštu i utječe na uspješan razvoj djeteta.Metoda čitanja naglas ključna je za razvijanje čitateljskih navika od rane dobi i za kasniji uspjeh u školi te općenito uspjeh u stjecanju znanja i vještina. Osim toga, čitanje naglas zbližava ljude različite dobi, različitih iskustava i znanja.

ČITAJMO  DJECI NAGLAS GDJE GOD I KAD GOD STIGNEMO, a time podržavamo i nacionalnu kampanju „Čitaj mi“!

Autor teksta:  učiteljica Sofija Štefanac Klobučar

Na poveznici možete vidjeti i čuti obilježavanje Svjetskog dana čitanja naglas u 1.b

Čitajmo naglas