Organizacija rada u novoj školskoj godini - ukratko
Autor: Branko Goleš, 4. 9. 2020.

Poštovani roditelji,

svi ste putem medija upoznati s mjerama i uputama koje su izdali HZJZ i MZO o načinima i mogućnostima organizacije nastave za vrijeme trajanja pandemije u školskoj godini 2020./2021. One među vama koji žele to detaljno proučiti upućujemo stoga na mrežne stranice HZJZ-a i MZO-a. Mi ćemo vam ovdje ukratko naglasiti nekoliko detalja koji se nama čine bitni. Sve ostale informacije dobit ćete od svojih razrednika na roditeljskim sastancima koji će se većinom održati virtualno, ali neki će, gdje to situacija nalaže, biti i u živo.

Osnovna mjera razdvajanja odjela jest u tome da će razredni odjeli cijelo vrijeme biti u svojim matičnim učionicama, i to konkretno:

5.a – hrvatski jezik (broj 11)

5.b – vjeronauk (broj 15)

5.c – engleski / njemački jezik (broj 19)

5.d – povijest / geografija (broj 9)

7.a – matematika  (broj 16)

7.b – engleski jezik (broj 18)

7.c – hrvatski jezik (broj 12)

7.d – fizika (broj 17)

6.a – povijest / geografija (broj 9)

6.b – kemija / biologija (broj 10)

6.c – hrvatski jezik (broj 12)

6.d – vjeronauk (broj 15)

8.a – hrvatski jezik  (broj 11)

8.b – fizika (broj 17)

8.c – likovna kultura (broj 20)

8.d – engleski / njemački jezik (broj 19)

Ulaz u školu i izlaz iz škole

Pri dolasku u školu učenici sami ulaze u školsku zgradu kao i do sada i presvlače se kod garderobnih ormarića, a po završetku nastave učenici izlaze iz zgrade u intervalima, prema uputama učitelja.

Nošenje maski

OBAVEZNO ZA:

• učenike viših razreda i njihove predmetne nastavnike
  • sve zaposlenike škole i učenike tijekom boravka na hodniku (uključujući i učenike nižih razreda!)
  • sve koji ulaze u školsku zgradu.

NIJE OBAVEZNO ZA:

• učenike nižih razreda i njihove učitelje tijekom boravka u učionici.

Zagrebačka županija je svakom učeniku osigurala po dvije pamučne perive maske koje će dobiti prvog dana škole.

Higijena

Svi djelatnici i učenici dužni su voditi računa o čistoći ruku. U školi će biti osigurana dovoljna količina sapuna i papirnatih ručnika (u sanitarnim čvorovima te u svakoj učionici). Sredstva za dezinfekciju nisu preporučljiva za mlađu djecu ili osobe s osjetljivom kožom, no bit će dostupna na više mjesta u školi. Treba izbjegavati dodirivanje usta, nosa i očiju te pripaziti kod kihanja i kašljanja.

Odvijanje nastave

Tijekom boravka u školi učenici i učitelji trebaju voditi računa o držanju socijalne distance, koliko je to moguće. Nije poželjno dijeljenje školskog pribora među učenicima. Učenici će odlaziti na WC isključivo tijekom sata u dogovoru s učiteljima, a za vrijeme odmora se neće zadržavati na hodnicima. Tijekom lijepog vremena nastava (pogotovo TZK) će se što više odvijati na otvorenom.

Zdravstveno stanje učenika

Svaki roditelj dužan je svakodnevno mjeriti temperaturu svojoj djeci i o tome voditi pisanu evidenciju. Molimo vas da djecu s temperaturom ili drugim simptomima respiratornih bolesti nikako ne šaljete u školu!

Prvi dan nastave

Prijevoz učenika bit će uobičajeno organiziran, uz obavezno nošenje maski u autobusu.

Učenici će dobiti komplete udžbenika, pa trebaju ponijeti školske torbe ili čvrste vrećice za nošenje istih.

U ponedjeljak se učenici trebaju izjasniti hoće li se u rujnu hraniti u školskoj kuhinji ili ne pa molimo roditelje da daju uputu o tome svojoj djeci. Prehrana u školskoj blagovaonici kreće od srijede, 9. rujna, a u utorak će za sve učenike biti osigurana užina (razna peciva).

Sretno svima!