Ukupno: 920241
Organizacija nastave za učenike 1.- 4. razreda
Autor: Branko Goleš, 21. 5. 2020.

Poštovani roditelji/skrbnici,

nastavno na jučerašnju obavijest o početku nastave za učenike 1.- 4. razreda izložit ću vam ovdje neke osnovne organizacijske informacije. Sukladno dobivenim uputama organizirat ćemo nastavu na način da svaki pojedini razredni odjel tijekom čitavog dana nema gotovo nikakvog doticaja s bilo kojim drugim razrednim odjelom. Zato će nastava počinjati u određenim intervalima. Konkretno, za pojedine razredne odjele nastava počinje:

• u 8:00 sati  –  za 1.a, 2.a, 3.a, 4.a
  • u 8:15 sati  –  za 1.b, 2.b, 3.b, 4.b
  • u 8:30 sati  –  za 1.c, 2.c, 3.c, 4.c
  • u 8:45 sati  –  za 1.d, 2.d, 3.d, 4.d.

Vi svoju djecu možete normalno dopratiti do škole kao i inače, ali samo do ulaznih vrata u školu. Učenici će se po ulasku u školsku zgradu, kao i do sada, presvući kod garderobnih ormarića. U učionici će oprati ruke sapunom i dalje normalno sudjelovati na nastavi. Nastavni sati traju 45 minuta, a prehrana će biti nakon 2. nastavnog sata. Poželjno je redovito nošenje vlastitog školskog pribora jer posuđivanje od drugih učenika u ovoj situaciji nije uputno.

U ovisnosti o tome imaju li učenici 4 ili 5 sati pojedinog dana nastava će završiti:

• za 'a' odjele u 11:25 ili 12:15 sati
  • za 'b' odjele u 11:40 ili 12:30 sati
  • za 'c' odjele u 11:55 ili 12:45 sati
  • za 'd' odjele u 12:10 ili 13:00 sati.

Raspored sati će biti djelomično promijenjen, ali će vas o tome učiteljice obavijestiti tijekom sutrašnjeg dana, odnosno najkasnije u ponedjeljak. Tijekom ponedjeljka ili utorka dogovorit ćemo i raspored za nastavu izbornog njemačkog jezika za učenike 4. razreda.

Prijevoz učenika je osiguran na način da autobusi u dva termina dovoze djecu. Polazak u 7:30 sati će biti za učenike koji pohađaju 'a' i 'b' razredne odjele te u 8:00 sati za učenike koji pohađaju 'c' i 'd' razredne odjele. U dva termina bit će organiziran i odvoz učenika – u 12:40 i 13:10 sati. Tako ćemo postići da se i prijevoz odvija u epidemiološki prihvatljivim uvjetima.

Produženi boravak za učenike prvih i drugih razreda će normalno raditi do 17:00 sati.

Oni roditelji čija djeca još uvijek ne mogu pohađati nastavu iz nekih opravdanih (zdravstvenih) razloga moraju se javiti svojim razrednicima ili stručnoj službi škole te će s njima dogovoriti sve potrebne detalje. Što se tiče čistoće i održavanja škole, dostatnosti sapuna i sl. s time neće biti problema jer će škola raditi u jednoj smjeni pa će i sve tehničko osoblje biti prisutno u školi tijekom cijelog odvijanja nastavnog procesa.

Za sve dodatne informacije slobodno se telefonski obratite svojim razrednicima, stručnim suradnicima ili ravnatelju škole.

Iskreno se veselim novom početku ove, po svemu, čudne školske godine!

Srdačan pozdrav,

Branko Goleš, ravnatelj