Ukupno: 920190
Nastavak uspješne suradnje OŠ „Ivan Benković“ i OŠ Nova Bila
Autor: Administrator , 29. 10. 2019.

Sedmero djelatnika i dvanaestero učenika naše škole nastavilo je uspješnu suradnju s Osnovnom školom Nova Bila iz Nove Bile u središnjoj Bosni.

Od 21. do 23. 10. gostovali smo u njihovoj školi. Učitelji su održali sate nastave, prezentirali dugoselski kraj i kajkavsko narječje. Učenici su glazbenim i recitatorskim točkama sudjelovali u dvjema priredbama. Ljubazni domaćini organizirali su obilazak franjevačkog samostana na Gučoj Gori, posjet crkvi u Novoj Biloj, razgled Sarajeva i Travnika. U Hrvatskom kulturnom centru imali smo priliku prisustvovati probi orkestra limene glazbe. Orkestar vodi ravnatelj OŠ Nova Bila Josip Popović.

Tri dana boravka u Bosni bila su uistinu bogata kulturnim, povijesnim i geografskim sadržajima. Izneseni su i novi prijedlozi za daljnji tijek suradnje. Sklopljena su nova prijateljstva koja će se nastaviti uzvratnim posjetom djelatnika i učenika OŠ Nova Bila našoj školi u travnju.