Ukupno: 920200
Učiteljica naše škole, Ljiljana Katić predstavila svoje pjesme u Gradskoj knjižnici Dugo Selo
Autor: Krunoslav Sakač, 24. 9. 2018.

U petak, 21.9.2018. održan je koncert duhovnih pjesama učiteljice Ljiljane Katić u Gradskoj knjižnici Dugo Selo, ujedno i organizatora koncerta. Koncert  pod nazivom Ljiljana Katić i prijatelji  je otvorio ravnatelj Gradske knjižnice Dugo Selo Predrag Topić.

Učiteljica Ljiljana Katić od svojih srednjoškolskih dana piše i objavljuje pjesme duhovnog karaktera. 2008. izdala je u vlastitoj nakladi prvu samostalnu zbirku pjesama  Zagrljaj neba i zemlje u kojoj se nalaze pjesme nastajale od 1986. pa sve do 2005. godine.

Pjesme koje je prošlog petka brojna publika u Gradskoj knjižnici čula nastajale su od 2003. pa do ljeta 2018. godine.

U izvođenju pojedinih uglazbljenih pjesama sudjelovale su njezine prijateljice i članice zbora Chorus sancti  Martini . Uz učiteljicu Ljiljanu Katić članice zbora čine učiteljica Karolina Rigljan, vjeroučiteljica Karolina Hrastović, profesorica Marina Periša te još dvije članice, Grozdana Stolnik i Ljerka Arnuš.

Nekoliko pjesama su interpretirali profesorica Larisa Kramer te pisac i član Kluba pisaca Gradske knjižnice Dugo Selo, gospodin Zvonimir Nemet. Članica istog kluba je i sama učiteljica Ljiljana Katić.

Podršku svojoj kolegici  došla je dati i učiteljica Sonja Nekić koja je uglazbila dvije izvedene pjesme, učiteljica i autorica ovog teksta , učiteljice  Marija Turk Sakač i Diana Pehar Orešković, profesorica Irena Milišić iz naše škole, učiteljica Aleksandra Vajzović Carić iz OŠ Josipa Zorića, profesorica Marija Slišković iz OŠ „Stjepan Radić“, tajnica naše škole Suzana Kralj Šantić i ravnatelj Branko Goleš  te mnogi prijatelji učiteljice Ljiljane Katić i drugi posjetitelji – poštovatelji umjetnosti riječi i glazbe.

Želimo našoj kolegici što skorije izdanje nove zbirke pjesama i još koncerata!

Tekst : Sofija Štefanac Klobučar

Fotografije: Sofija Štefanac Klobučar i Dugoselska kronika