Ukupno: 920222
Posjetili smo Autoškolu Jerko
Autor: Borislav Jurić, 10. 5. 2018.

Pripadnici Školske prometne jedinice posjetili su dana 10. svibnja 2018. Autoškolu Jerko.

Pred kraj školske godine, nakon odrađenih brojnih aktivnosti, priprema za natjecanja i samih natjecanja, posebno nas je obradovao poziv vlasnika i voditelja Autoškole Jerko gosp. Jeronima Matešića da im dođemo u posjet. Pripadnici naše Školske prometne jedinice i još nekoliko zainteresiranih učenika osmih razreda, rado su se odazvali i posjeti navedenu autoškolu. U kratkom predavanju gosp. Matešić se dotaknuo, vjerojatno,  za učenike najvažnije teme, a to je kretanje u gradskom prometu s naglaskom na sigurnost pješaka i vozača bicikla. Nakon odslušanog predavanja vratili smo se u školu pješice te odmah promotrili neke specifičnosti u regulaciji prometa kao npr. područje smirenog prometa na križanju Kolodvorske i Kažotićeve ulice. Naučeno ćemo primjenjivati prilikom prometnih dežurstava kod naše škole i pomaganju djeci nižih razreda u što sigurnijem kretanju u gradu.