Ukupno: 920262
Rezultati akcije sakupljanja plastičnih čepova
Autor: Krunoslav Sakač, 22. 4. 2018.

Drugu godinu zaredom smo proveli akciju sakupljanja plastičnih čepova za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma.

Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske iz Čakovca, prodajom prikupljenih otpadnih čepova i poklopaca kupuje lijekove neophodne za liječenje oboljelih.

I ove godine učenici te njihovi roditelji pokazali su veliki interes za ovu humanitarnu akciju tako da su čepovi „završili“ u devet velikih vreća.

Sortiranje u vreće su članovi Malih ekologa obavili uz pomoć naše spremačice Mare Radovac, a učiteljica Marija Turk Sakač iz 2.c te profesori Borislav Jurić i Krunoslav Sakač su bili „zaduženi“ za utovar i transport do sabirnog centra UOLL-a Pušćine pokraj Čakovca.

Na FB UOLL se može pročitati zahvala Udruge te pogledati dvije fotografije koje je Udruga postavila na FB.

Hvala svim učenicima i roditeljima koji su se i ove godine uključili u ovu školsku akciju!

Hvala spremačici Mari, učiteljici Mariji, profesoru Borislavu na posudbi prikolice te profesoru Krunoslavu za ulogu vozača i dostavljača naših čepova.

Mali ekolozi

Tekst i fotografije: Sofija Štefanac Klobučar, voditeljica Malih ekologa