Ukupno: 920269
Mali vrtlari – izvannastavna aktivnost 2. razreda
Autor: Krunoslav Sakač, 18. 12. 2017.

Izvannastavna aktivnost Mali vrtlari počela je s radom ove školske godine. Pohađaju je učenici drugih razreda naše škole. Zbog velikog broja učenika koji su odabrali ovu aktivnost, učenici su podijeljeni u dvije skupine koja se izmjenjuju u radu tako da jedna skupina dolazi raditi u vrtu četvrtkom prijepodne 5. sat, a druga četvrtkom nulti sat kada su poslijepodne na nastavi.

Školski vrt nalazi se na jugozapadnoj strani školskog dvorišta. U početku je tamo bila samo livada. Uz pomoć učenika 8. razreda u rujnu je to područje školskog vrta bilo prekopano i nasuto svježom zemljom. Svaki tjedan vrijedne dječje ruke marljivo su zemlju kopale, štihale, grabljale da bi danas na njemu bile zasađene dvije gredice crvenog i žutog luka. Uz to, oko školskog vrta postavljena je ogradica od drvenih stupića koje su male ruke čvrsto i sigurno zabile u zemlju.

Osim toga, o svim našim aktivnostima u vrtu bilježimo dnevnik rada. Na kraju ovog polugodišta izradili smo plakat s fotografijama o našem radu kronološki kako smo i radili. Plakat je postavljen na panou ispred učionice 2. c razreda.

Drugo polugodište planiramo još posijati i posaditi i drugo povrće te neke voćke, kao i cvijeće. Plodovi ubrani sa školskog vrta iskoristit će se u školskoj kuhinji, na ponos i zadovoljstvo svih nas čiji je trud i rad uložen u njihov urod.

Prema školskom kurikulumu u ovoj izvannastavnoj aktivnosti učenici prate rast, razvoj i napredovanje biljke, upoznaju se s izgledom i nazivima biljaka, uče zamjećivati njihove posebnosti i karakteristike; uređenjem školskog vrta i brigom o biljkama u vrtu razvijaju kreativnost i osjećaj za lijepo; rukovanjem alatima i razvija se svijest o važnosti vlastitog rada te čuvanja svog zdravlja, a ujedno se potiču radne navike i suradništvo radom u grupi ili paru.

Koliko su vrijedne bile naše ruke pogledajte u našoj fotogaleriji.

Voditelj Malih vrtlara: učitelj Ivan Turk