Ukupno: 920156
Dječji tjedan u našoj školi
Autor: Danijela Jalžabetić, 8. 10. 2017.

Povodom Dječjeg tjedna u sportskoj dvorani naše škole okupili su se  prvi, drugi, treći i četvrti razrede naše škole  na natjecanjima u raznim sportskim aktivnostima. Učenici u pratnji svojih učiteljica veselo su odrađivali sve aktivnosti i pokušavali biti najbolji. Dječji tjedan održava je u prvom tjednu mjeseca listopada i traje sedam dana, ove godine od 2. do 8. listopada. Za moto Dječjeg tjedna 2017. uzeta je  lijepa i prepoznatljiva izreka koja izražava odnos odraslih prema djeci: Ljubav djeci prije svega!

Nakon razgibavanja i plesa koje je vodila prof. Petra Režek razredi su počeli s aktivnostima.

U ponedjeljak, 2. listopada prvi razredi okupili su se od 10:35 do  11:20 sati na utrci. Dječaci i djevojčice iz svakog razreda zasebno su se utrkivali do zastavica gdje bi prof. TZK-a Ana Srdinić prozvala prva tri mjesta pobjednika u utrci.

U utorak, 3. listopada drugi razredi imali su tri radna mjesta. Prvo radno mjesto su bile štafetne igre s loptom, drugo mjesto je bilo natjecanje u klizanju na strunjačama, a treće mjesto je bila igra nastavljanja niza u kolonama.

U srijedu, 4. listopada treći razredi imali su četiri radna mjesta: povlačenje užeta, štafetne igre s loptom, natjecanje u klizanju na strunjačama i igra nastavljanja niza u kolonama s prebacivanjem lopte.

U četvrtak, 5. listopada četvrti razredi naše škole imali su igre povlačenja užeta, obaranja ruku, utrku nošenja na leđima i bacanje obruča na čunj.

Time je završilo obilježavanje Dječjeg tjedna. Učenici prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda koji u sudjelovali u igrama uživali su i zabavljali su se.

DJEČJI TJEDAN je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci. Svojim programskim sadržajima i akcijama Dječji tjedan svake godine obuhvaća najviše djece i odraslih u gradovima i općinama gdje djeluju osnovna Društva Naša djeca (DND). Trajni ciljevi Dječjeg tjedna su: usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu, organizirati posebne i prigodno odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu tijekom trajanja Dječjeg tjedna, pokrenuti nove akcije od šireg značaja za razvoj i odgoj djece, poticati volonterski društveni i stručni rad odraslih s djecom te aktivnu participaciju djece u aktivnostima lokalne zajednice i šire.

SLIKE

Josip Ratković, 8.c