Pomažemo starijima - posjeti gospođi Ruži
Autor: Danijela Jalžabetić, 24. 4. 2017.

Tijekom korizme učenici osmih razreda naše škole u pratnji vjeroučiteljice Verice Mijatović posjećivali su simpatičnu Dervenčanku, gospođu Ružu Pranjić. Gospođi Ruži naši su učenici pomagali u kućanstvu, odlazili u trgovinu, a najvažnije od svega jest da su ju uveseljavali svojim dolascima. Zadovoljstvo je bilo obostrano! Učenici kažu da su uživali u društvu gospođe Ruže te da su njezine priče vrlo zanimljive i poučne.

„S gospođom Ružom igrali smo i mnoge igre, učila nas je brzo zbrajati, oduzimati, dijeliti s brojevima“, rekla je učenica 8.a, Nika Perković  koja ističe da se nakon posjeta gospođi Ruži osjećala ispunjenije i sretnije jer volontiranjem ne pomažemo samo onome kojem pružamo pomoć ili pravimo društvo, već punimo svoje srce.

„Osmijeh gospođe Ruže je neusporediv s bilo kakvom drugom nagradom koja bi se mogla dijeliti za volontiranje“ – poručili su učenici.

Naši učenici mogu biti primjer i poticaj da i vi sami, dragi čitatelji, posjetite usamljene ili starije osobe te  im uljepšate i promijenite svakodnevnicu, a vaš duh i srce bit će ispunjeni ljubavlju i zadovoljstvom.

I zapamtite – samo se LJUBAV djeljenjem  POVEĆAVA!

Anja Goleš, 8.a