Međužupanijska suradnja: Putovanje u Ilok i Lovas
Autor: Danijela Jalžabetić, 26. 9. 2016.

Nika Gavranović i Marijana Šušak, predstavnice učeničke zadruge naše škole, zadruge „Martinovac“, u pratnji profesorice Martine Gracin prošli su tjedan posjetile Ilok. Svrha putovanja bila je međužupanijska suradnja između zadrugara Zagrebačke županije i zadruge „Mali mravi“ iz OŠ „Lovas“ u Lovasu.

U trodnevnom putovanju učenice naše škole imale su priliku sudjelovati u berbi grožđa, obići „Stari podrum“ i čuti priču o povijesti Iločkog bavljenja proizvodnjom vina, razgledati Iločki muzej, crkvu Sv. Ivana Kapistrana  te iločke vinograde. U samoj OŠ Lovas, zadruga „Mali mravi“ održala je dvije radionice kako bi goste upoznala sa svojim radom. Smještene kod domaćina u Lovasu, naše su učenice također stekle nova prijateljstva u ovom djelu Hrvatske, ali i među članovima drugih zadruga naše županije.